W tym roku nasze przedszkolaki w piątek 18 września wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom.

Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać! W tym roku akcja Sprzątania świata przebiegała  pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję.” Segreguję”.

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola i najbliżej okolicy. Akcja odbyła się sprawnie, z wielką energią do działania. Jeśli świat będzie czysty-zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. Uczymy tego już od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Ten dzień Promyczki i Chmurki rozpoczęły od wizyty p. Marzeny Dobrzyńskiej- pracownika Urzędu Gminy w Turośni Kościelnej, która przedstawiła przedszkolakom prezentację multimedialną na temat segregacji odpadów i recyklingu. Po prelekcji Promyczki wyposażone w lupy i kolorowe worki wyruszyły na porządkowanie terenu wokół kościoła. Na szczęście okazało się, że mieszkańcy Turośni dbają o porządek i zebraliśmy zaledwie kilka drobnych śmieci.

Dominika Jakim

Joanna Olendzka