15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. To też dzień prezentowania różnorodnych talentów.

Ten wyjątkowy dzień świętowały w swoich grupach również przedszkolaki. Dzieci poznały historię Vashti- nieśmiałej dziewczynki, która pewnego dnia na lekcji plastyki dzięki pomocy nauczycielki i postawionej od niechcenia kropki uwierzyła w swoje umiejętności. 

Najmłodsze przedszkolaki z grupy „Kropelki” miały możliwość odkrycia własnych talentów podczas różnych zabaw ruchowych, plastycznych i muzycznych integrujących grupę.

Gwiazdeczki” chętnie opowiadały o swoich umiejętnościach i talentach. Okazało się, że już bardzo dużo umieją: jeżdżą na rowerze, długo stoją na jednej nodze, starannie kolorują, pięknie rysują i tańczą. Podczas zajęć z wykorzystaniem kolorowych kropek dowiedziały się, że umieją także kodować. Na zajęciach plastycznych natomiast każdy stworzył własny oryginalny obraz przedstawiający jesień.

Promyczki” po obejrzeniu filmu z dużą świadomością i łatwością również opowiadały innym o posiadanych umiejętnościach. Kropka była obecna we wszystkich aktywnościach, które podejmowały tego dnia (projektowanie własnej kropki, szukanie dwóch identycznych kropek, pisanie własnego imienia za pomocą...kropek). Wzór ten dominował również w ubraniach dzieci- każdy odnalazł u siebie przynajmniej jedną.

Przez kolejne lata pobytu w przedszkolu przedszkolaki z uśmiechem będą odkrywać nadal swoje talenty, które w nich drzemią. Dzięki wsparciu ze strony rodziców poznają również w domu swoje moce strony.

Monika Bibułowicz