Dnia 17 lutego dzieci z grup „Kropelki”, „Gwiazdeczki” i „Słoneczka” miały okazję wybrać się do Białegostoku na spektakl teatralny pt. „Jaś i Małgosia”.

Nasze przedszkolaki z niecierpliwością czekały na dźwięk gongu, szczególe „Kropelki” i „Gwiazdeczki”, które po raz miały okazję oglądać przedstawienie na dużej scenie.

Bajka opowiadała historię Jasia i Małgosi którzy podstępnie zostają wysłani do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, muszą zmierzyć się z wynikającymi z tego niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Złej wiedźmie udaje się skusić dzieci wspaniałościami, jakie kryją się w jej chatce. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu wszystko, jak na bajkę przystało, kończy się dobrze.

Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Z wypiekami na twarzy patrzyły na „Włochatego”i inne postacie. Aktorzy, duża scena, kostiumy zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia.

Dominika Jakim