11 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu poetkę- panią Hannę Niewiadomską, która poprowadziła w grupach młodszych i starszych dwa spotkania autorskie. Przedszkolaki nie tylko wysłuchały kilku wierszy z książki „Bajczytanki Pani Hanki”, ale spróbowały również swoich sił w ich pisaniu.

Dzieci dowiedziały się z czego zbudowany jest wiersz i jakie powinien mieć cechy. Bawiły się także w szukanie rymów do różnych słów i prezentowały przed grupą wybrane przez siebie utwory. Podczas krótkiego wywiadu z poetką starszaki dowiedziały się m. in. jak długo pisze ona jeden wiersz, kiedy zaczęła je tworzyć oraz ile już ich napisała. Na zakończenie spotkania pani Hanna z uśmiechem rozdawała autografy dzieciom, które posiadały jej książkę.

To było bardzo interesujące spotkanie, które z całą pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo.

Monika Bibułowicz