Dnia 8 grudnia 2015 roku rozegrano Finał Grupy Południowej w piłce ręcznej dziewcząt.

Gospodarzem zawodów było Gimnazjum w Bielsku Podlaskim.
W zawodach rywalizowały: Gimnazjum z Siemiatycz, Poświętnego, Turośni Kościelnej oraz Bielska Podlaskiego.W reprezentacji Turośni bardzo dobrze w bramce spisywała się Aleksandra Kosińska. Najwięcej bramek zdobyły Gabriela Mazur i Weronika Krasowska (po 5 celnych trafień). Za postawę w obronie wyróżnienie należy się Katarzynie Czaczkowskiej. Dziewczęta z Turośni grając z Poświętnym przegrały 6:14. W meczu z Bielskiem Podlaskim – wygrały 14:8. Zajmując trzecie miejsce drużyna z Turośni zakończyła tegoroczną rywalizację w ramach rozgrywek organizowanych przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

29

Skład reprezentacji Turośni Kościelnej: Gabriela Mazur (5 bramek), Wiktoria Krasowska, Angelika Zaniewska, Wiktoria Borowska-Beszta (4), Katarzyna Czaczkowska (1), Ewa Krysiewicz (1), Weronika Krasowska (5), Marta Miśko (1), Aleksandra Kosińska (bramkarka), Gabriela Czykier, Zuzanna Wrona, Kamila Kruszewska (1), Magda Krajewska, Małgorzata Czech, Klaudia DryL (1), Agnieszka Sokołowska (1).
Trener: Maciej Zajkowski.