Dnia 15 lutego 2013 roku w Jabłoni Kościelnej rozegrano I rundę Finału GimnazjadyWojewództwa Podlaskiego w piłce ręcznej dziewcząt.

W zawodach wzięły udział dziewczęta z Gimnazjum z Turośni Kościelnej, Jabłoni Kościelnej, Gimnazjum nr 3 z Bielska Podlaskiego oraz Gimnazjum nr 3 z Augustowa.

W meczu z Bielskiem dziewczęta z Turośni wygrały 18:3. W drugim meczu z Augustowem pokonały rywalki 19:6. Remis w ostatnim meczu z Jabłonią Kościelną (13:13) dał drużynie z Turośni awans (z pierwszego miejsca) do ścisłego finału.

W zespole z Turośni za postawę w obronie i skuteczność w ataku wyróżnić należy Karolinę Bukłaho. Najwięcej bramek zdobyła Urszula Brzezińska (16 br.). Największy postęp w grze – od ostatnich zawodów – zrobiła Karolina Juszczuk.

polfinal1

Skład drużyny: Karolina Bukłaho, Urszula Brzezińska, Katarzyna Czaczkowska, Karolina Juszczuk, Karolina Świderek, Monika Kowalczuk, Dominika Danilczuk, Monika Rynkowska, Aleksandra Więsław, Weronika Kowalczuk, JuliaRygorczuk, Marta Dryl, MariaRygorczuk, AnetaOwczarczuk. Trener: Maciej Zajkowski.

Życzymy powodzenia w finale!!!