Dnia 13 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach rozegrano Finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej dziewcząt.


Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół w Turośni Kościelnej. Po zaciętej grze z Dąbrową Białostocką dziewczęta z Turośni wygrały 9:6. O złoty medal gimnazjalistki z Turośni stoczyły ciężki bój z drużyną z Jabłoni Kościelnej wygrywając w ostatnich sekundach meczu 12:11. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobyła Karolina Kondracka.
Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum Turośń Kościelna
2. Gimnazjum Jabłoń Kościelna
3. Gimnazjum nr 2 Siemiatycze
4. Gimnazjum Dąbrowa Białostocka
Najlepszą bramkarką turnieju została Katarzyna Czaczkowska z Turośni Kościelnej. Aleksandrę Mielech wybrano najlepszą zawodniczką drużyny z Turośni Kościelnej.
finalpr1

Pozostały skład drużyny: Karolina Kondraciuk, Aleksandra Kowalczuk, Karolina Kondracka, Karolina Bukłaho, Urszula Brzezińska, Karolina Juszczuk, Karolina Świderek, Monika Kowalczuk, Dominika Danilczuk, Aleksandra Więsław, Monika Rynkowska, Aneta Owczarczuk.

Gratulujemy wygranej !!!