Dnia 18 lutego 2012 roku w Jabłoni Kościelnej rozegrano I rundę Finału Gimnazjady Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej dziewcząt.

W zawodach wzięły udział dziewczęta z Gimnazjum z Jabłoni Kościelnej, Turośni Kościelnej oraz Gimnazjum nr 3 z Augustowa.

Po zaciętej grze z Jabłonią Kościelną dziewczęta z Turośni zremisowały 13:13.

Jeszcze minutę przed zakończeniem meczu Turośń przegrywała jedną bramką. Skuteczna postawa Katarzyny Czaczkowskiej w bramce, która 30 sekund przed końcem spotkania zmusiła do błędu przeciwniczkę wykonującą rzut karny, oraz ambitny powrót na obronę Urszuli Brzezińskiej i wywalczenie piłki, którą natychmiast rzuciła przez całe boisko do Aleksandry Mielech, umożliwiając jej w ostatnich sekundach zdobycie wyrównującej bramki dla Turośni.

W drugim meczu z Augustowem dziewczęta z Turośni wygrały 25:7, co drużynie dało awans (z drugiego miejsca) do kolejnego szczebla rozgrywek wojewódzkich.

W zespole z Turośni wyróżnić należy  Aleksandrę Mielech – za najwięcej strzelonych bramek (16), Karolinę Bukłaho – za postawę w obronie oraz Katarzynę Czaczkowską – za grę na bramce.

Pozostały skład drużyny: Karolina Kondracka, Karolina Kondraciuk, Urszula Brzezińska, Karolina Juszczuk, Karolina Świderek, Monika Kowalczuk, Dominika Danilczuk, Aleksandra Więsław, Monika Rynkowska, Aneta Owczarczuk.

pilka1

Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!!!

M. Zajkowski