Dnia 8 listopada 2011 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach rozegrano Mistrzostwa Powiatu białostockiego w piłce ręcznej dziewcząt.
Do zawodów zgłosiły się dwa Gimnazja: z Poświętnego i Turośni Kościelnej. To te dwie szkoły co roku walczą ze sobą o mistrzostwo powiatu. Ponownie „górą” były zawodniczki z Turośni, które pokonały rywalki 25:16.
Wielkie brawa dla całego zespołu, ale wyróżnić należy trzy zawodniczki: Katarzyna Czaczkowska (bramkarka), która skutecznie broniła rzuty dziewcząt z Poświętnego, Aleksandra Kowalczuk (środek rozegrania) - za postawę w obronie oraz Aleksandra Mielech (prawe rozegranie) – za skuteczność wykonywania rzutów karnych.

Do kolejnego szczebla rozgrywek, które odbędą się już pod koniec listopada, awansowały obydwie drużyny.

Życzymy powodzenia!!!

przygotował - M. Zajkowski