Z okazji Mikołajek od 5 do 9 grudnia 2016r. wolontariusze: Natalia Busłowska (IIIa), Klaudia Gruszfeld (IIIc), Paulina Laszewska (IIIb), Diana Danilczuk (IIIa) i Kacper Kowalczuk (Ib) czytali do snu przedszkolakom z Klubu Motyli Książkowych.

  Dzieci wysłuchały zabawnych przygód chłopca o imieniu Mikołaj - bohatera książki „Pierwsze przygody Mikołajka” Rene Goscinnego i Jean- Jacques Sampe.

Wolontariusze wykazali się dużym kunsztem aktorskim, modelując głosy poszczególnych bohaterów. Akcentowali zarówno radosne momenty, jak i te pełne grozy, co miało pozytywny wpływ na odbiorców bajki.

     Zajęcia przyniosły korzyści obu stronom. Nasi uczniowie mogli zdobyć dodatkowe doświadczenie w wystąpieniach publicznych doskonaląc technikę głośnego czytania oraz zaangażować się w działalność społeczną. Przedszkolaki mogły zapoznać się w ciekawy sposób z tekstami wartościowymi literacko. Mamy również nadzieję, że miały bardziej kolorowe sny!

                                                                                                  Katarzyna Kowalko