Nagroda Stowarzyszenia im. profesor Simony Kossak  Julii Zembrowskiej w konkursie literackim „Wśród łąk..”

06.06. 2017r. w Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka w Łomżyrozstrzygnięto konkurs literacko – plastyczny pod hasłem  „Wśród łąk..”’ poświęcony profesor Simonie Kossak - popularyzatorce wiedzy przyrodniczej, bezkompromisowej działaczce na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej, gdzie mieszkała ponad 30 lat w starej leśniczówce "Dziedzinka".

W części plastycznej nadesłano 38 prac rysunkowych i malarskich, w części literackiej wpłynęło 23 prace, 11 wierszy i 12 opowiadań. Wśród  prac literackich znalazły się trzy opowiadania  naszych gimnazjalistek tj. Ilony Kamińskiej z kl. IIa, Dominiki Milewskiej z kl. IA oraz Julii Zembrowskiej z kl. IA. W konkursie literackim jury doceniło pracę naszej uczennicy z klasy I – Julii  Zembrowskiej, przyznając nagrodę Stowarzyszenia im. profesor Simony Kossak za opowiadanie pt. „W poszukiwaniu piękna natury”, fragmenty jej opowiadania zostały zaprezentowane na uroczystym podsumowaniu konkursu. Julia dodatkowo została nagrodzona przez pisarkę, jednego  z członka jury, panią Renatę Kosin, która gratulowała uczennicy wrażliwości  i kunsztu literackiego oraz podarowała książkę swojego autorstwa pt.” Tajemnice Luizy Bein”.

Po części oficjalnej paniKatarzyna Swoińska, nauczyciel grafiki w LP zaprosiła młodzież na warsztaty plastyczne i zapowiedziała wydanie katalogu z pracami nagrodzonymi i powarsztatowymi. Młodzież  podczas zajęć warsztatowych tworzyła własną łąkę, widzianą oczyma wyobraźni. Powstała przepiękna grafika, która z kilkunastu skrawków papieru połączonych ze sobą i „przemaglowanych na prasie drukarskiej stanowiła spójną całość. Mimo, że młodzież prawie się nie znała, potrafiła jednak stworzyć kompozycję  godną artysty.

Opracowanie: Grażyna Dryl