„Poezja jest rodzajem muzyki, trzeba ją słyszeć, by móc o niej sądzić…” Wolter

Recytacja to wspaniała przygoda, która w sercu zostaje na zawsze.

Dzięki niej człowiek staje się wrażliwy na piękno świata i już sama prezentacja jest sukcesem. Cytowane słowa poety ożywają i chociaż na chwilę sprowadzają go z powrotem na ziemię. Wiesław Kazanecki na nowo mógł zabrzmieć w ustach młodych czytelników. Dzięki młodzieży nadal żyje wśród nas.

 Nasi uczniowie właśnie, pomimo braku formalnych wyróżnień, stali się wyjątkowi. Ich piękne recytacje rozbrzmiały 26.05.2017 roku na XXI konkursie poezji Wiesława Kazaneckiego w Białymstoku. Julia Bartnicka  zaprezentowała wiersz „Chciałbym pamiętać”, zaś Jakub Bukłaha  „Na moment zamknąłem oczy”. Zmagania młodych recytatorów zostały nagrodzone gromkimi brawami, a główny oceniający, krytyk literacki Janusz Taranienko przywołał w mowie końcowej postać białostockiego poety. Gościem honorowym konkursu organizowanego  przez białostockie Gimnazjum nr 15 była żona twórcy, pani Halina Kazanecka. Na pewno na długo owo spotkanie zostanie w pamięci naszych uczniów i miejmy nadzieję, że zaowocuje w przyszłości.

 Beatrycze E. Smaszcz-Turosieńska

fot. „Oni już są zwycięzcami” - Julia i Jakub z dyplomami udziału .