11. V. 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Surażu odbył się XIII zjazd placówek oświatowych województwa podlaskiego noszących imię Jana Pawła II.Uroczystość rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez jego ekscelencję ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego metropolitę białostockiego w kościele pw. Bożego Ciała w Surażu o godz. 10.00.

Następnie poczty sztandarowe i wszyscy uczestnicy prowadzeni przez Orkiestrę Dętą przemaszerowali ulicami Suraża do zespołu szkół na uroczystą celebrację tego dnia. Byliśmy świadkami występów chóru, pokazu pantomimy i wielu innych atrakcji związanych z życiem i inspirowanych osobą św. Jana Pawła II. 
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego w składzie:
Kinga Bukłaha z klasy IIIa, Diana Danilczuk z klasy IIIa, Klaudia Gruszfeld z klasy IIIc, Kacper Piwowarczyk z klasy IIIc, Kacper Walentynowicz z klasy IIa i Agnieszka Szmigielska z klasy IIIb.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Monika Andrejczuk i p. Beata Szymoniuk.