W dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku w naszej szkole zorganizowana została zbiórka Góry Grosza. Była to już kolejna edycja tej akcji, w której brało udział nasze gimnazjum. Przez dwa tygodnie każda z klas zbierała w swoim zakresie monety: od jednogroszówek do pięciozłotówek, które przekażemy na rzecz Towarzystwa Nasz Dom, zajmującego się pomocą dzieciom i tworzeniem nowych domów rodzinnych.

Rywalizacja w tym roku była bardzo zacięta, każda klasa chciała zebrać jak największą sumę, a to ze względu na nagrodę, jaka czekała na zwycięzców: darmowy autokar na wybraną wycieczkę do Białegostoku.

Sposoby na zbiórkę były różne: od rozmieniania pieniędzy w szkolnym sklepiku, poprzez chodzenie po szkolnych korytarzach i zbieranie każdej monety, aż do zorganizowanego przez grupę uczniów kiermaszu słodkości. Najważniejszy był jednak efekt. A oto i on:

Ia – 103,16 zł

Ib – 298 zł

IIa – 17,56 zł

IIb – 213,07 zł

IIIa – 397,47 zł

IIIb – 711,18 zł

IIIc – 0 zł.

 

Tym samym niezwykle miło jest mi ogłosić, iż tak prezentuje się klasyfikacja:

7.miejsce – IIIc

6. miejsce – IIa

5. miejsce – Ia

4. miejsce – IIb

3. miejsce – Ib

2. miejsce – IIIa

1. miejsce – IIIb

 

Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz dziękuję każdej klasie zaangażowanej w akcję. Dzięki Wam dzieci będące pod opieką Towarzystwa otrzymają od naszego gimnazjum aż 1740 złotych, co jest absolutnym rekordem! Dziękuję wszystkim wychowawcom, którzy aktywnie włączyli się w akcję.

Renata Zegadło-Piasecka, opiekun SU, koordynator akcji.