Nie wszyscy uczniowie po wybrzmieniu ostatniego dzwonka biegiem podążają do domów. Niektórzy z nich decydują się na to, by zostać w szkole i zrobić coś na rzecz całej społeczności.

 8 grudnia 2016 roku grupa uczniów z gimnazjum oraz szkoły podstawowej w Turośni Kościelnej wzięła udział w świątecznych warsztatach artystycznych organizowanych przez Renatę Zegadło-Piasecką.

Czternaścioro uczniów i uczennic zwarci i gotowi pojawili się w sali zaraz po ostatniej lekcji, by rozpocząć pracę. A było jej co nie miara – stosy łańcuchów, cekinów, bombek, choineczek, wstążek, pustych kartek i brokatu aż prosiły, żeby się nimi zająć. Młodzież wyczarowała z nich przepiękne świąteczne ozdoby, które przeznaczone zostaną na szkolny kiermasz świąteczny.  Do zakupy zachęcać będą również apetyczne i magicznie udekorowane pierniczki- będą dzwoneczki, choinki, a nawet św. Mikołaje! Dochód z kiermaszu przeznaczymy na kolejne warsztaty artystyczne.

Moja wspaniało czternastko – dziękuję za pracę!

Renata Zegadło-Piasecka.