Od dnia 01.X .2016 do 31.V 2017 jest realizowana innowacja pedagogiczna pt.” wir sind Deutschfans”- jesteśmy fanami języka niemieckiego autorstwa Niny Pachwicewicz  i Barbary Olechno zatwierdzona przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Nowatorskie rozwiązanie metodyczne- to ciekawy sposób na zachęcenie uczniów do komunikacji w języku niemieckim.


Uczniowie naszej szkoły będą współpracować z uczniami Gimnazjum im Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej. Ciekawość i wymiana Informacji o szkołach będzie dodatkową atrakcją i zachętą do działania. Uczestnicy zajęć opiszą w języku niemieckim swoje szkolne przeżycia, wcielą się w role, przedstawiając sceny z życia szkoły, będą śpiewać ułożone przez siebie teksty piosenek, przeprowadzą wywiad, nakręcą film. Wszystkie działania zostaną udokumentowane, umieszczone na Facebooku/Deutsch anders/ i udostępnione dla grupy  rówieśników  z  zaprzyjaźnionej szkoły. Na koniec grupy z obydwu szkół spotkają się przy ognisku .