Z inicjatywy Wójta Gminy Turośń Kościelna pana Grzegorza Jakucia oraz dyrektor Zespołu Szkół pani Ewy Chrabołowskiej mieliśmy szansę spotkać się osobiście z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem.Na zaproszenie biura przyjechaliśmy wraz z opiekunem p. Renatą Zegadło-Piasecką do Warszawy do siedziby Rzecznika. Tam zostaliśmy przez wszystkich bardzo ciepło przyjęci.

Początkowo peszyła nas kameralna atmosfera spotkania i obecność tak ważnej dla naszego kraju osoby, jednakże stres szybko minął, gdy głos zabrał sam Rzecznik. Przez przeszło godzinę pan Adam Bodnar opowiadał nam, na czym polega jego praca, a także cierpliwie odpowiadał na wszystkie nasze pytania. A mieliśmy ich wiele. Ciekawiło nas między innymi to, ile rocznie spraw wpływa do biura Rzecznika, kto może zgłaszać się do niego ze swoimi problemami, jak również co trzeba zrobić, by zostać nominowanym na to stanowisko. Dopytywaliśmy też o opinie Pana Bodnara dotyczące bieżących problemów społecznym, jak na przykład reforma oświaty i likwidacja gimnazjów.

Niestety, wszystko co dobre, musi się skończyć i tak też dobiegło końca nasze spotkanie z panem Adamem Bodnarem. Do domów wracaliśmy zmęczeni i przepełnieni emocjami, które nam towarzyszyły tego dnia. Mamy nadzieję, że Rzecznik Praw Obywatelskich wspomina naszą wizytę równie przyjemnie i przyjedzie któregoś dnia do naszej szkoły z wizytą.

Za tak wspaniałą przygodę pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom gminy Turośń Kościelna wraz z Wójtem Grzegorzem Jakuciem, pani Dyrektor Ewie Chrabołowskiej, pracownikom biura Rzecznika Praw Obywatelskich z panem Adamem Bodnarem oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że szóstka uczniów z niewielkiej podlaskiej miejscowości mogła z bliska zobaczyć i poczuć, co to znaczy być pełnoprawnym obywatelem Polski.

Dziękujemy!

Laura Łapkowska, Paweł Czajkowski, Kacper Walentynowicz, Olimpia Dryl, Klaudia Gruszfeld, Paulina Czempińska wraz z opiekunem Renatą Zegadło-Piasecką.