Młodzież naszego gimnazjum wzięła czynny udział w konkursie plastyczno- literackim pod hasłem ”Zwyczajny- Niezwyczajny, którego realizatorem było Publiczne Gimnazjum nr 16 im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Białymstoku. Konkurs „Zwyczajny-Niezwyczajny...” został objęty honorowym patronatem: Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego – Metropolity Białostockiego, Tadeusza Truskolaskiego - Prezydenta Miasta Białegostoku.

Główną jego ideą była popularyzacja i prezentacja osoby Błogosławionego ks. Michała Sopoćki, jego życia zgodnego z zasadami moralnymi i wartościami chrześcijańskimi wśród młodego pokolenia w formie literackiej i plastycznej. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz rodzin z całej Polski. Na konkurs wpłynęło łącznie 244 prace z województwa podlaskiego, w tym 5 prac z naszego gimnazjum.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 27.09.2016 r. w siedzibie Centrum Wystawniczo-Konferencyjnym w Białymstoku, które połączone było z promocją książki ks. Tadeusza Goleckiego pt. „Przygody księdza Michała”.

Wśród nagrodzonych w kategorii plastycznej znalazła się nasza uczennica z kl. III C  Paulina Czempińska.

W dziedzinie literackiej okazaliśmy się bezkonkurencyjni, prace literackie Olimpii Oliwii Dryl z kl. III B oraz Ilony Kamińskiej z kl. IIA były ocenione najwyżej, natomiast praca Wiktorii Ołdziej z klasy IIA otrzymała wyróżnienie.

Opiekunami konkursu były p. Renata Zegadło- Piasecka oraz Grażyna DrylGratulujemy sukcesu uczestnikom.