Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia. 

Celem akcji „Przytomni” jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

Gimnazjum w Turośni Kościelnej popiera akcję i włączyło się w jej popularyzację. Uczniowie przygotowali spot video pod tytułem "Historia upadku". Zespół w składzie: Jakub Wołochowicz, Paweł Płoński, Łukasz Bukłaha przygotowali materiał filmowy. Efekty tej pracy możecie zobaczyć na załączonym materiale:

 

Gminna Komisja Rozwiązania Problemów Alkoholowych w Turośni Kościelnej ufundowała nagrody dla uczniów.

Pedagog szkolny: Barbara Bołdak