Na gałązce choinkowej wiszą dwa jabłuszka
Przy jabłuszku pierwszym pajac, przy drugim kaczuszka
Pajac biały jest jak piekarz, mąkę ma na brodzie
A kaczuszka złota, jakby kąpała się w miodzie

Choinka, choinka, wesoła choinka!

 

W grudniowe przedpołudnie uczniowie klasy III gimnazjum, skupieni w wolontariacie szkolnym razem z przedszkolakami piekli pierniczki świąteczne. Cała zabawa w małych kucharzy rozpoczęła się od połączenia w pary wolontariusza i przedszkolaka na podstawie kształtów pierników.

 Następnie maluszki poznały sposób wykonania pysznych ciasteczek. Dzielnie ze starszymi kolegami milusińscy przesiewali mąkę, dodawali przyprawy korzenne, ugniatali, wałkowali ciasto. Na koniec każdy uczestnik zabawy otrzymał fragment ciasta, z którego wykonał pierniczek. Zabawne kształty domków, gwiazdek i ludzików szybko trafiły na blaszki i zostały upieczone przez nasze panie kucharki. Piernikowe szaleństwo przyniosło wiele radości przedszkolakom i młodzieży. Spotkanie zostało zakończone przeczytaniem bajki „Jaś i Małgosia” i ułożeniem maluchów do popołudniowej drzemki.