Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń dla naszych gimnazjalistów. Trwająca od 28 września  do 4 października zbiórka przyborów szkolnych została zakończona.

Zebraliśmy mnóstwo drobnych dla nas, a istotnych dla dzieciaków uczęszczających na zajęcia do świetlicy socjoterapeutycznej,  materiałów. Świetlica działa przy kościele Pod Wezwaniem Ducha Świętego w Białymstoku. Zebrane przez nas dary przekazaliśmy na ręce pani Beaty Sochoń – opiekuna świetlicy.

Nasze Szkolne Koło Wolontariatu przyczyniło się w ten sposób do pomocy dzieciakom. Dzięki tej akcji wszyscy poczuliśmy się pozytywnie wzmocnieni i chętni do dalszej pracy. Jako opiekun obiecałam pani Beacie stały kontakt i pomoc.

Nasi wolontariusze znów będą mieli okazję dać coś z siebie innym. Przygotujemy piękne ozdoby bożonarodzeniowe, które zostaną sprzedane podczas kiermaszu. Dochód zasili konto tej świetlicy, aby mogła stale funkcjonować i pomagać potrzebującym dzieciakom.

Dziękuję serdecznie p. Katarzynie Kowalko oraz p. Ninie Pachwicewicz za pomoc w przygotowaniu akcji. Wolontariuszom z naszego koła życzę zaś dalszej współpracy w tak miłym gronie. Czeka nas jeszcze wiele wspólnych akcji, ale pokazujecie mi na każdym kroku, że wasz zapał i pozytywna energia potrafią przenosić góry. Oby tak dalej.

 p. Monika Andrejczuk