Czwartek 29 października 2015r. upłynął pod znakiem zadumy i refleksji na temat pomocy innym. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu posadzili otrzymane od fundacji „Pomóż im” cebulki żonkili. Symbolizują one nadzieję i gdy wyrosną będą rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwolą na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych białostockiego hospicjum.


sadzenie11

 


sadzenie21

 

Następnie panie Monika Andrejczuk i Barbara Kozub zapoznały uczniów z ideą akcji „Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia”. Wolontariusze dowiedzieli się, czym jest hospicjum, dyskutowali na temat bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Panie starały się również uwrażliwić młodzież na choroby i cierpienie ludzi żyjących w naszej najbliższej okolicy.