17 maja 2018 roku (w czwartek) w Supraślu w Centrum Informacji Turystycznej odbyła się Gala XIII Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 WSPANIAŁYCH”.

 

Patrycja Dryl jako reprezentantka powiatu została wyróżniona w sposób szczególny. Po serdecznych słowach uznania zostały zrobione zdjęcia 8 Wspaniałych. Następnie odbyło się wręczenie nagród. Naszą szkołę reprezentowali również: Maksymilian Grodzki i Zuzanna Wrona, oni również zostali nagrodzeni. Wolontariusze opowiadali o swojej pracy, dzielili się doświadczeniami.

Po poczęstunku wszyscy udali się do Muzeum Papiernictwa. Młodzież mogła poznać metodę wyrobu papieru czerpanego, wydrukować na pierwszych maszynach tekst biblijny czy wykonać zakładkę do książki. Uczniowie także wpisali się do Księgi Pamiątkowej stalówką zanurzaną w atramencie. Dzień był pełen wrażeń i na pewno długo zapadnie w pamięci młodych wolontariuszy.