Dnia 5 grudnia 2018 roku młodzież z gimnazjum uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Białegostoku na spektakl pt.: „Oskar i pani Róża”. To przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Spektakl niełatwy poprzez swoją tematykę, jednak zaskakująco ciepły i niosący ze sobą nadzieję. Widzowie - razem z bohaterami przedstawienia - cierpieli, płakali, ale czasami i śmiali się do łez.

Spektakl wystawił Teatr Współczesny z Krakowa pod dyrekcją artystyczną Bartosza Jarzymowskiego. Kierownikiem literackim była Agnieszka Zieleziecka.

Scenariusz i reżyseria Jan Naturski, scenografia i kostiumy Jolanta Ludwikowska, opracowanie techniczne i efekty wideo Roman Skowronek, opracowanie muzyczne i piosenki Max Czarnecki, ruch sceniczny Olga Tabachkova.

Aktorzy: Agnieszka Zieleziecka, Anna Kończal, Łukasz Dąbrowski, Paweł Brandys, Rafał Iwański.